"Integracja zaczyna się w sercu nawet najmniejszego człowieka''
"Staramy się, by świat dzieci sprawnych i niepełnosprawnych był jeden -bezpieczny i kolorowy."
" Uczymy się pomagać , nie współczuć "
W roku szkolnym 2012/2013 dzięki staraniom pani Dyrektor
oraz uprzejmości pani Wójt powstała w naszej szkole pierwsza klasa integracyjna.
I tak się zaczęło...
Klasa pierwsza integracyjna to miejsce magiczne gdzie uczymy się tolerancji, otwartości dla drugiej osoby. Tu każdy z nas odnosi sukcesy i ma prawo popełniać błędy.
I dobrze nam razem: POZNAJEMY, DOŚWIADCZAMY , INTEGRUJEMY SIĘ …
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW WYCIECZKI NA STADNINĘ KONI
FIRMIE : IMPULS, SKOW-BRUK !
Refleksje rodziców:
Ø Jesteśmy bardzo zadowoleni z klasy integracyjnej, spełnia ona nasze oczekiwania dotyczące indywidualnego podejścia i oceny możliwości naszego syna. Odkąd zaczął edukacje w Jaworznej zrobił bardzo duże postępy. Lubi chodzić do szkoły i nawiązał dobry kontakt ze swoimi kolegami. Atutem dzięki któremu Piotruś szybciej zdobywa wiedzę jest mniej liczna klasa do której uczęszcza. Pozytywną stroną jest również to, że dzieci maja do dyspozycji dwóch pedagogów oraz logopedę, którzy poświęcają im więcej uwagi. Dzięki temu Piotruś zdobył wiele umiejętności tak bardzo potrzebnych mu w codziennym życiu, jak choćby samodzielny ubiór i inne czynności. Jesteśmy bardzo wdzięczni przede wszystkim nauczycielom dzięki którym Piotruś może się rozwijać oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tego, że Piotruś czuje się w szkole bezpiecznie i codziennie z chęcią chce do niej wracać.
Wdzięczni rodzice:
Maria i Krzysztof Kukla
Ø Klasa integracyjna bardzo dobrze wpływa na rozwój naszego dziecka. Damianek zaraz po przebudzeniu pyta „ Mamo czy dzisiaj pójdę do szkoły…”- to znak, że bardzo lubi do niej chodzić i czuje się w niej bezpiecznie. Koledzy i koleżanki Damianka oraz wychowawca i nauczyciel wspomagający bardzo go kochają i akceptują takim jakim jest. Damianek kocha i jest kochany a to w integracji jest najważniejsze wzajemna miłość, poczucie bezpieczeństwa i akceptacja.
Urszula i Andrzej Pasionek