Rekrutacja!!!
Zakończona rekrutacja do klasy "0" przy Szkole Podstawowej w Jaworznej. Lista dzieci przyjętych i nie przyjętych dostępna na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz u dyrektora szkoły
Dyrektor Szkoły
Rekrutacja!!!
Zakończona rekrutacja do klasy "0" przy Szkole Podstawowej w Jaworznej. Lista dzieci przyjętych i nie przyjętych dostępna na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz u dyrektora szkoły
Dyrektor Szkoły
Dnia 24 czerwca ostatni raz przed wakacyjną przerwą spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Po Mszy Św. w kościele, spotkaliśmy się na uroczystej akademii. Zakończenie roku szkolnego jest szczególną uroczystością. Żegnamy absolwentów naszej szkoły, następuje ich ślubowanie oraz przekazanie sztandaru. Dla uczniów ważnym elementem tej uroczystości jest otrzymanie świadectwa, na które pracowali cały rok. Są uściski, pożegnania, łzy wzruszenia.
W tym roku był to dla nas szczególny dzień również ze względu na fakt, iż pożegnaliśmy się z Panią kucharką Jasią Pławecką, która serwowała nam nie tylko pyszne obiady, ale również dobre słowo i uśmiech każdego dnia. Życzymy Pani udanego, zasłużonego wypoczynku.
Życzymy Wszystkim słonecznych, radosnych wakacji, udanego i bezpiecznego wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi. Naładujmy akumulatory aby w pełnej gotowości spotkać się znów pierwszego września.
Dnia 8 czerwca odbyła się wycieczka klas 0-3 naszej szkoły, której celem były miejscowości Krynica Zdrój i Kamianna. W Krynicy dzieci mogły zwiedzić Muzeum Zabawek, zobaczyć Pijalnię Wód, a także odpocząć i zjeść lody na krynickim Deptaku. Następnym punktem wycieczki była Pszczela Wioska Barć Kamianna, gdzie dzieci poznały proces powstawania miodu i wiele innych ciekawostek czy też mogły obserwować pszczoły przy pracy. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania własnoręcznie przez dzieci świeczek, skosztowania miodu oraz kiełbaski. Wycieczkę uznajemy za udaną - tym bardziej, że towarzyszyły nam piękna pogoda i znakomity humor
Jak co roku, dnia 25 maja, obchodziliśmy Święto Szkoły.
W tym roku w programie uroczystości znalazły się:
1. Msza Święta.
2. Uroczysta Akademia.
3. Festiwal Talentów.
4. Międzyklasowy Konkurs Plastyczny.
5. Prezentacja multimedialna "Mikołaj Kopernik - biografia i osiągnięcia".
6. Quiz o Mikołaju Koperniku.
7. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Festiwalu Talentów.
Święto Szkoły przebiegało w radosnej atmosferze. Dzieci wykazały się ogromnym talentem w różnych dyscyplinach, kreatywnością i twórczością ale również wiedzą o patronie. Wśród uczestników Festiwalu Talentów w każdej kategorii komisja pod czujnym okiem Pani Dyrektor wybrała laureata, pozostali otrzymali wyróżnienia.
Wyniki ukształtowały się następująco:
- kategoria: gra na instrumencie - tytuł: Szkolny Wirtuoz Akordeonu - laureat: Łukasz Ptaszek, kl. III
- kategoria: śpiew - tytuł: Szkolne Słowiki - laureaci: Klasa III
- kategoria: taniec - tytuł: Mistrzynie Tańca - laureatki: Dziewczęta klasa VI
- kategoria: dyscyplina sportowa - tytuł: Mistrz Gimnastyki - laureatka: Gabrysia Zelek kl. VI
- kategoria: twórczość plastyczna - tytuł: Mistrz pędzla i kredki - laureatki: (ex aequo) Iwonka Filipek kl. II oraz Kamila Załupska kl. VI
- kategoria: origami - tytuł: Mistrz w składaniu papieru - laureatka: Emilka Zabrzeńska kl. V
- kategoria: konstrukcje z klocków - tytuł: Szkolny Konstruktor - laureat: Hubert Szkarłat kl. II
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Zapraszamy do galerii
W ramach programu "Wolni od azbestu" w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia na temat szkodliwości azbestu, bezpiecznego demontażu i jego składowania. Zdjęcia w albumie.
W piątek (29 kwietnia) uroczystą akademią świętowaliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przedstawiciele klas IV-VI przygotowali okolicznościową akademię. Przypomnieli swoim koleżankom i kolegom historię naszego państwa - konstytucja została uchwalona w roku 1791 na Sejmie Czteroletnim. Była ona drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Przypomnieli również znaczenie symboli narodowych, szczególnie flagi, której święto obchodzimy 2 maja.
Dla podkreślenia znaczenia Święta 3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali dla siebie oraz nauczycieli piękne kotyliony w narodowych barwach.
Dnia 23 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Klasa II przedstawiła montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniała zwyczaje wielkanocne oraz zaprezentowała piękne wiersze i piosenki. Nasi uczniowie złożyli wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Koleżankom i Kolegom świąteczne życzenia oraz tradycyjnie podzielili się jajkiem.
18 lutego 2016 roku wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Krakowa. Wszyscy zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 7.30. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w kierunku Krakowa. Podróż spędziliśmy w miłej atmosferze, śpiewając, rozmawiając i zajadając różne smakołyki. Pierwszym miejscem, do którego udaliśmy się była cukiernia Ciuciu Cukier Artist. Tutaj mieliśmy okazję obejrzeć pokaz produkcji słodyczy i wziąć udział w warsztatach karmelarskich. Z fabryki każdy wyszedł z paczką cukierków, własnoręcznie wykonanym lizakiem oraz certyfikatem młodego karmelarza. Kolejnym etapem wycieczki był Teatr Groteska, w którym obejrzeliśmy spektakl pt. Przygody Odyseusza w reżyserii Pawła Szumieca. Poznaliśmy niesamowite przygody znanego bohatera mitologii greckiej, który podczas swej wieloletniej podróży trafiał do krain pełnych magii i cudów. Podziwialiśmy profesjonalną grę aktorów, wspaniałe kostiumy i barwne dekoracje. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w galerii Bonarka. Mieliśmy godzinę czasu, aby odpocząć po dniu pełnym wrażeń i coś zjeść. Do domu wróciliśmy o godzinie 17. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Uczniowie klas IV-VI
Mimo, że rozpoczęły się ferie uczniowie chętnie przybyli do szkoły – ale tym razem nie z książkami i zeszytami, ale wyposażeni w poduszki i śpiwory. Okazją do tego była kolejna już Bajkowa Noc, zorganizowana przez naszą szkołę z 18 na 19 stycznia 2016r. Rozpoczęliśmy tradycyjnie – piosenką „Witajcie w naszej bajce”. Następnie swe zdolności aktorskie zaprezentowała klasa VI w inscenizacji pt. „Smerfy”. Po przedstawieniu wszyscy świetnie się bawiliśmy na balu przebierańców. Kolejną atrakcją naszego spotkania był maraton „Baśnie, bajki, bajeczki”. Podzieleni na grupy uczniowie klas 0-VI wraz z opiekunami udali się do sal, gdzie oglądali przepiękne adaptacje filmowe baśni autorstwa Braci Grimm. Następnie przygotowywali plakaty ilustrujące treści bajek, krótkie streszczenia i pytania do nich dla swoich koleżanek i kolegów. Oczywiście przy pracy grupowej nie brakowało wszystkim dobrego humoru i pozytywnej energii. O kolację dla dzieci i słodki poczęstunek zadbali nasi niezawodni Rodzice. Po mnóstwie radości, wrażeń i wspólnych harców, dzieci zmorzył sen w gronie rówieśników. Rano, po śniadaniu, wszyscy uczniowie rozeszli się do domów, z lekkim smutkiem, że to już koniec zabawy.
Dnia 17 stycznia 2016 r. Mszą Świętą o godz. 1100 rozpoczęliśmy obchody uroczystości z okazji Dnia Seniora. Po Mszy zaproszeni Goście udali się do szkoły, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z klas 0-III z wierszami, piosenkami i kolorowym występem tanecznym. Następnie uczniowie z klasy III ze wsparciem swoich starszych kolegów zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. Rzepka. Kolejnym punktem programu był występ chłopców z Grupy Kolędniczej. Naszym Gościom zakolędowała i złożyła życzenia również Orkiestra Parafialna pod batutą pana Józefa Bukowca.
Wszystkim Babciom, Dziadkom i Seniorom z okazji Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia – długich lat życia w zdrowiu i pomyślności, radości na każdy dzień, wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.
14 stycznia naszą szkołę odwiedził duet aktorski BAJARZ z Nowego Sącza. Aktorzy w niesamowicie ciekawy sposób opowiedzieli nam historię Koziołka Matołka. Dzieciom podobały się piękne piosenki, śmieszne dialogi i stroje bohaterów bajki. Jednak najciekawszym elementem programu była możliwość pomocy Koziołkowi – dzieci podpowiadały drogę, udzielały rad, pilnowały złej czarownicy. Wszyscy świetnie się bawili
Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed świętami odbyło się w naszej szkole przedstawienie Bożonarodzeniowe. Dzieci z kl. „0” i „I”, z wsparciem instrumentalno-wokalnym swoich starszych kolegów wprowadziły wszystkich w magię świąt, mimo, że za oknami panowała raczej wiosenna pogoda. Piękne przedstawienie, wspaniałe stroje małych aktorów oraz śpiew kolęd zbliżyły nas do tych magicznych wydarzeń.
4 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami klas I-VI, a następnie udał do najmłodszych. Przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki dla tak wyjątkowego Gościa. Życzyły Mikołajowi „dużo zdrowia, siły” oraz obiecały, że będą grzeczne i w przedszkolu i w domu – tak jak oczywiście do tej pory było. Mamy nadzieję, że nasz miły Gość nie zapomni o nas również w przyszłym roku.
Dnia 25 listopada w naszej Szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zarówno młodsi, jak i starsi świetnie bawili się w rytm muzyki. Ale oczywiście w ten szczególny dzień nie mogło zabraknąć wróżb. Nasze wróżki przepowiadały swoim koleżankom i kolegom m.in. jak na imię będzie miała ich przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości, co ich czeka. Może któreś z tych wróżb się spełnią…
11 listopada w kalendarzu to Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Z tej okazji klasa VI przygotowała akademię, w której przypomniała wszystkim jakże ważne wiadomości historyczne oraz znaczenie tego dnia dla naszego kraju. Dla podkreślenia ważności tego święta uczniowie prezentowali się w pięknych galowych strojach.
2 listopada w naszej szkole gościł cyrk „SZOK”. W programie artystycznym zaprezentowanym przez cyrkowców znalazły się: żonglerka, tresura zwierząt, iluzja, wesoły klown, a także zabawy z udziałem naszej publiczności. Jednak największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wąż, którego mogły dotknąć, a nawet potrzymać na ramionach. Występ cyrkowców wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Na pewno długo będziemy go wspominać.
31 października odbyła się wycieczka klas 0-III do Limanowej. Pierwszym jej punktem było odwiedzenie Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Państwo przewodnicy ciekawymi opowieściami przenieśli dzieci w dawne czasy. Z zaciekawieniem oglądały kolejne wystawy i eksponaty. Po zwiedzeniu muzeum nasi uczniowie udali się do Limanowskiego Domu Kultury aby obejrzeć przedstawienie teatralne „Baśń o Królowej Śniegu” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Z zaciekawieniem śledzili historię przyjaźni Gerdy i Kaja. Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz przede wszystkim kunszt aktorski – zrobiły zarówno na dzieciach jak i na nauczycielach ogromne wrażenie
29 października w naszej szkole odbyło się „ I Jesienne spotkanie integracyjne” dla uczniów z niepełnosprawnością z terenu naszej Gminy. W tym dniu na uczestników czekała cała moc atrakcji i zabaw mających na celu wzajemne poznanie siebie, integrację i rozwijanie swoich talentów. Wszystkich uczestników powitała p. Dyrektor i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu. Dzieci miały przyjemność oglądnąć przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy 6. Następnie do drzwi zapukała Pani Jesień która zaproponowała dzieciom zabawy z chustą, zabawy plastyczno-manualne, czy też zabawy ruchowe. Uczestnicy spotkania mogli również spróbować i skosztować jesiennych darów w postaci owoców i warzyw. Największą popularnością cieszyło się jednak zadanie polegające na ozdobieniu i wykonaniu jesiennych ludków z dyni, cukinii, ziemniaka i innych warzyw. Dzieci prześcigały się w swojej kreatywności i pomysłowości wykonując małe arcydzieła. Zwieńczeniem całego spotkania była zabawa z liśćmi oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Czas spędzony razem na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.
10 października w całej Polsce sadzono wspólnie drzewa. Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa czyli międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Również uczniowie naszej szkoły (chociaż kilka dni później) postanowili włączyć się w tą akcję. Towarzyszył im pan leśniczy Ireneusz Mąka. Wspólnie zasadzili sadzonki na terenie przyszkolnym. Będą one ozdobą naszego szkolnego „podwórka”
15 października uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Policjant z KPP w Limanowej. Spotkała się zarówno ze starszymi uczniami jak również z przedszkolakami. Przypomniała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się drogami po zmroku, szczególnie jesienią, kiedy wcześnie robi się ciemno. Z najmłodszymi rozmawiała o bezpiecznym podróżowaniu samochodem oraz opowiedziała krótko o swojej pracy, której przedszkolaki były bardzo ciekawe. Dziękujemy i czekamy za kolejne spotkania.
Powered by aSc EduPage