Hymn szkoły Historia szkoły część I Historia szkoły część II

Historia szkoły część II

18 lutego 1977r. został wręczony szkole sztandar.

Sztandar szkoły

W latach 1977 - 1990 w budynku szkoły działa Państwowe Przedszkole, którego wieloletnim dyrektorem była Pani Kazimiera Pasionek.

W latach 80 i 90 organizowany był na terenie szkoły wypoczynek dla dzieci z Krakowa, Zgorzelca i Bełchatowa. Od 1999 r. w wakacje wypoczywały dzieci i młodzież z grup oazowych z Częstochowy.

W latach 90 –tych dzięki staraniom proboszcza Józefa Cieśli, przywrócono pamięć o pierwszym patronie szkoły św. Antonim. 1995 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji 800 – lecia jego urodzin. Obecnie w obchodach święta patrona szkoły wspominany jest również św. Antoni.

Pierwszy patron szkoły św. Antoni z Padwy

Po odejściu na emeryturę Pana Fryderyka Fiejtka, dyrektorem zostaje Pani Danuta Kordeczka. W 1992 roku stanowisko dyrektora obejmuje mgr Marian Szewczyk. Od września 1997 roku do chwili obecnej obowiązki dyrektora pełni mgr Elżbieta Pajor.

W latach 2003- 2006 szkoła poddana była gruntownemu remontowi min: wymieniono stolarkę okienną, stolarkę wewnętrzną, instalację wodno – kanalizacyjną, instalacje elektryczną i grzewczą. Wymienione zostały podłogi, została przeprowadzona modernizacja łazieneki ujścia wody. W roku szkolnym 2006/2007 Państwo Urszula i Ryszard Piekielni wykonali na głównej ścianie holu fresk poświęcony patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi.

Fresk poświęcony Mikołajowi Kopernikowi

18 czerwca 2010 roku szkoła otrzymuje Certyfikat Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.