Nagłówek

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole prowadzona jest z myślą  o realizowaniu pięknej idei i wartości jaką jest pomoc i wrażliwość na potrzeby innych. Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Uczniowie w naszej szkole  są pełni pasji i zaangażowania. Chcą nieść pomoc, służąc tak potrzebującym jak  i samym sobie.

WOLONTARIAT – ŚWIADOMIE POMAGAM

Cele i założenia Szkolnego Klubu Wolontariatu:

• Zapoznanie uczniów z ideą wolontariatu;
  • Integracja społeczności szkolnej;
  • Przygotowanie uczniów do podejmowania  decyzji, rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności w pracy na rzecz innych;
  • Rozwijanie wśród uczniów postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych;
  • Tworzenie pozytywnych więzi społecznych i uczenie współdziałania w grupie;
  • Kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów, poszukiwania kompromisów;
  • Wyszukiwanie autorytetów i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci;
  • Ukazywanie uczniom obrazu współczesnego świata wraz z pojawiającymi się w nim problemami, takimi jak: wojna, głód, brak wody pitnej, niewolnicza praca dzieci;
  • Umożliwienie uczniom podejmowanie działań  na rzecz niepełnosprawnych, chorych, samotnych i potrzebujących;
  • Wspieranie ciekawych inicjatyw charytatywnych dzieci na terenie szkoły i poza nią;

JESTEM TAM , GDZIE MNIE POTRZEBUJĄ

Wolontariusze naszej szkoły:

• Pomagają uczniom klasy najmłodszych oraz niepełnosprawnym rówieśnikom  w czynnościach samoobsługowych.
  • Jesienne Gminne Spotkanie Integracyjne dla uczniów z niepełnosprawnością- grupa szkolnego wolontariatu bierze aktywny udział w przygotowaniu spotkania dla wszystkich uczniów z niepełnosprawnością z Gminy Laskowa oraz ich opiekunów. Uczniowie pomagają w przygotowaniu przedstawienia, organizują pląsy i zabawy  ale również służą pomocą w każdej sytuacji.  Każdy wolontariusz ma do spełnienia swoje zadanie. Jest to dzień pełen wrażeń i emocji.
  • „Koleżeńskie korepetycje ”- organizują pomoc koleżeńską w nauce (w miarę potrzeb).
  • Zbierają  zakrętki (Udział w "Zakręconej Akcji", polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek, by wspierać rehabilitację)
  • Biorą udział w akcji "Góra Grosza”
  • Zbierają  fundusze na bilety dla młodzieży z Madagaskaru na ŚDM
  • Zbierają baterie.
  • Biorą udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez organizacje ogólnopolskie oraz regionalne i środowiskowe
  •  „Ratujemy i uczymy ratować” – udział w Programie WOŚP
  • Pomagają przy organizacji szkolnych imprez okolicznościowych.
  • Pracują w bibliotece szkolnej.
  • Biorą udział w organizacji DNIA SENIORA
  • Pomagają przy organizacji szkolnych imprez okolicznościowych
  • Pracują na rzecz szkoły w zależności od potrzeb.

WARTO POMAGAĆ ! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! :-)