W środę, 24 czerwca odbyło się wyjątkowe pożegnanie uczniów klasy ósmej. W uroczystości wzięli udział ósmoklasiści wraz z rodzicami, nauczyciele oraz uczniowie klasy siódmej, którzy przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek część artystyczną z niespodziankami.
Jednym z punktów programu był wielki klasowy Kahoot – test sprawdzający, jak dobrze uczniowie znają swoją klasę. Największą wiedzą wykazała się Magdalena U., która została zwyciężczynią quizu.
Następnie odbyło się wręczenie wyjątkowych Dyplomów Mistrzów Klasy Ósmej. Były to szczególne wyróżnienia przyznawane nie za oceny, lecz za uczniów talenty, zainteresowania, charakterystyczne cechy, które przypominały, że każdy z nich wniósł do tej klasy coś niepowtarzalnego. Dyplomy stały się zabawną, pełną wzruszeń i radosnych wspomnień pamiątką wspólnie spędzonych lat.
Na koniec uczniowie klasy siódmej złożyli ósmoklasistom życzenia wielu sukcesóww nowych szkołach. Spotkanie przebiegało w radosnej i pełnej humoru atmosferze. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców klasy ósmej.
